Dołącz do nas na Facebook

Nastaw się na ciepło w Sopocie. Zmień swój sposób ogrzewania.

poniedziałek, 31 lipiec 2017
Ekologiczne, wygodne, bezpieczne i oszczędne ciepło z sieci ciepłowniczej jest już w zasięgu mieszkańców Sopotu. Sprawdź, jak łatwo możesz zmienić swoje źródło ciepła. W 2016 r. Grupy GPEC wybudowała w Sopocie 17 km nowoczesnej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu ok. 100 budynków w Górnym Sopocie ma już ciepło z sieci. Z nowego źródła ciepła z powodzeniem korzysta 15 tys. Sopocian, a kolejni odbiorcy mogą zgłaszać chęć przyłączenia się do sieci.

Ciepło systemowe, zwane potocznie miejską siecią ciepłowniczą, czy centralnym ogrzewaniem wypiera z użytkowania tradycyjne i przestarzałe sposoby ogrzewania budynków. W Gdańsku w 2016 r. liczba podłączanych do systemu ciepłowniczego budynków wzrosła o blisko 100%. Także w Sopocie coraz więcej mieszkańców decyduje się na skorzystanie z tego źródła ciepła.
 
Gdy zmienisz swój sposób ogrzewania na miejską sieć ciepłowniczą będzie:
  • Ekologicznie - sieć ciepłownicza to inwestycja w czystsze powietrze w mieście. Mniej smogu, szkodliwych pyłów i gazów z indywidualnych pieców i kotłowni.
  • Bezpiecznie – brak ryzyka zaczadzenia lub rozszczelnienia instalacji, stabilność dostaw
  • Oszczędnie – cena ciepła z sieci jest porównywalna z ceną ciepła z gazu.
  • Wygodnie - wystarczy odkręcić kaloryfer i cieszyć się optymalną temperaturą. Zapomnij o konieczności magazynowania opału i szkodliwym dymie z kominów kamienic, Grupa GPEC zadba o instalacje.
 
A do tego:
  • Stałe ceny – wiesz, ile zapłacisz. Stawki oparte są na taryfie dla ciepła zatwierdzonej przez Urząd  Regulacji Energetyki.
  • Pogotowie 24/7 – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu Pogotowie Ciepłownicze jest do Twojej dyspozycji.
 
Przyłącz się do sieci!
Z ciepła z sieci mogą korzystać zarówno spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak i odbiorcy indywidualni, czyli mieszkańców domów jednorodzinnych. W przypadku odbiorców indywidualnych, zainteresowani podłączeniem powinni stanowić ok. 80% mieszkańców jednej ulicy. Od tego, ile osób wyrazi chęć przyłączenia się do sieci, zależy decyzja o jej dalszej rozbudowie.
Aby dołączyć do użytkowników Ciepła Systemowego wystarczy zgłosić chęć przyłączenia się do sieci, a eksperci Grupy GPEC pomogą w wypełnieniu wniosków i dopełnieniu formalności.
 
Co ważne, Miasto Sopot uruchomiło dotacje na likwidację źródła węglowego oraz gazowego przez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dofinansowaniem może być objęty zakup i montaż węzłów cieplnych a także instalacji wewnętrznej. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopot pod nr tel. (058) 52 13 794.
 
Eksperci Grupy GPEC chętnie pomogą w uzyskaniu dofinansowania przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wystarczy napisać na: dofinansowania@gpec.pl
 
Zadzwoń na specjalną infolinię 58 52 43 699 lub skontaktuj się mailowo: bok@gpec.pl. Dowiedz się jak przyłączyć się do sieci ciepłowniczej Grupy GPEC.
 
Więcej informacji na www.zmienogrzewanie.pl
 

Chcesz być z nami na bieżąco? Skorzystaj z Newslettera